top of page
396329a9-a554-4e38-b580-62fa1ee4fdaf.jpg

 חינוך 

קיבוץ בית הערבה - לוגו - 10.08_edited.pn

קהילת קיבוץ בית הערבה מתחזקת בגאווה מערכת חינוך קיבוצית מפוארת אשר מספקת כיום מעטפת חינוכית מקיפה וערכית לאורך כל השנה, מגיל 3 חודשים... ועד הצבא.

מערכת החינוך המושקעת של קיבוץ בית הערבה שמה דגש על חינוך לערכים של סובלנות, אהבת האדם והאדמה (קיימות) ומסורת, ומשלבת בפעילות הרבה טיולי טבע חווייתיים. בתי הילדים לגיל הרך כוללים בית תינוקות, פעוטון וגן ילדים, כולם עם צוותים מתוגברים, אשר מעניקים לילדים המון חום ואהבה לצד פעילויות חינוכיות ערכיות עם חיבור לאדמה אשר מעצבות חוסן אישי ומעודדות סקרנות ופיתוח כישורים חברתיים. בתי הילדים פעילים בכל יום מהבוקר ועד אחה"צ לאורך כל השנה (כולל במהלך רוב חופשות בית הספר) ומאפשרים להורים שילוב מנצח שכולל חופש עיסוק מקסימאלי ביחד עם זמן איכות משפחתי.

a05995b6-f942-4327-b51d-f90d39ff1907.jpg

בית הספר היסודי מגילות (א-ו) ממוקם בקיבוץ קלי"ה הסמוך (כ-10 דקות בהסעות מועצה) ובית הספר התיכון עין גדי (ז-יב) ממוקם בקיבוץ עין גדי, במרחק של כ-45 דקות בהסעות מועצה. אחרי שעות בית הספר הילדים משתלבים במערכת החינוך הבלתי פורמלית, שכוללת מועדוני ילדים ונוער, עם פעילויות שתואמות את השקפת העולם והתכנים של התנועה הקיבוצית, אשר משלבות גם את החברים עצמם כמנחים בפעילויות, כגון: סדנאות בישול, פעילויות ספורט, מצנחי רחיפה, יצירות פסיפס.. ועוד. בפאתי הקיבוץ שוכנת קומונה של צעירים בשנת שירות, וחבריה משתלבים בתפקידי הדרכה במערכת החינוך הבלתי פורמלית.

במקביל, מערכת החינוך הבלתי פורמלי (חב"פ) במועצה האזורית "מגילות", אליה הקיבוץ משתייך, כוללת קשת רחבה של חוגים, הצגות, טיולים ותוכניות העשרה של מחלקת החינוך בשעות אחר הצהריים (שמתנהלים בתחומי בתי הספר), אליהם מגיעים הילדים אחרי שעות הלימודים בליווי מדריכים, ובסיום החוגים הילדים מפוזרים ליישובים בהסעות מועצה.

עותק של ABC_9215.JPG
bottom of page